TEPELNÉ ČERPADLÁ

Prečo si vybrať tepelné čerpadlo

Na začiatku výstavby nového domu alebo pri rekonštrukcii existujúceho musíte urobiť rozhodnutie o spôsobe vykurovania. Dôležité je, aby ste sa pozreli nielen na najnižšie náklady, ale aj na ekologické a pohodlné riešenie.

Tepelné čerpadlo je ideálne na vykurovanie nehnuteľnosti ako aj prípravu teplej vody. V kombinácii s fotovoltaickými panelmi získate najúčinnejšie riešenie na trhu.

Druhy tepelných čerpadiel

vzduch – voda

Tepelné čerpadlo typu vzduch-voda získava teplo z okolitého vzduchu a používa ho na vykurovanie v radiátoroch alebo podlahovom kúrení a na ohrev úžitkovej vody. Táto technológia má výhodu, že v lete je možné tepelné čerpadlo využiť ako klimatizáciu.

vzduch – vzduch

Tepelné čerpadlo typu vzduch-vzduch získava teplo z okolitého vzduchu a prevádza ho na vykurovanie vnútorného priestoru. Táto technológia je ideálna pre oblasti s miernym alebo teplým podnebím, kde nie je potrebné ohrievať vodu na účely vykurovania. Navyše, tepelné čerpadlo vzduch-vzduch môže byť tiež použité ako klimatizácia v letných mesiacoch.

zem – voda

Tepelné čerpadlo typu zem-voda využíva geotermálnu energiu zeme na vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody. Tepelné čerpadlá využívajú stabilnú teplotu pod zemou a preto sú efektívnejšie ako tepelné čerpadlá vzduch-voda. Výhodou tejto technológie je tiež, že môže byť použitá aj na chladenie.

virtuálna batéria

Ako funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo funguje jednoducho – čerpá teplo z jedného miesta a prenáša ho na druhé miesto. Toto zariadenie využíva zdroje s nízkou teplotou a veľkou energiou, ako sú napríklad zem, vzduch alebo voda. Teplo sa oddelí pomocou chladiva v tzv. výparníku tepelného čerpadla. Potom sú pary stlačené kompresorom, čím sa zvýši ich teplota a teplo je následne odovzdané vode na vykurovanie. Tento proces sa neustále opakuje v uzavretom okruhu.

MÁm zÁujem o ponuku. ako mám pOstupovať?

Máte niekoľko možností, ako sa s nami skontaktovať:

I.

Vyplňte kontaktný formulár. Po jeho odoslaní sa vám čo najskôr ozveme späť.

II.

Aj keď je obhliadka vždy nutná, na prvotný kontakt odporúčame priložiť fotky domu, či pozemku.

III.

Telefonicky na č. 0907824596, alebo na e-mailovú adresu info@energiezoslnka.sk

máte nejaké otázky?

Zanechajte nám vaše telefónne číslo a my sa vám čo najskôr ozveme.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.