Fotovoltika pre domácnosti a firmy

Pozitívna zmena pre vás aj prírodu

Radi pre váš dom alebo vašu firmu navrhneme fotovoltický systém šitý na mieru.
Fotovoltika – bezplatná energia vďaka slnku, šetrná k životnému prostrediu.

Elektrická energia je z roka na rok drahšia a je nezvratnou skutočnosťou, že v nasledujúcich rokoch rast cien elektrickej energie bude prudko stúpať.


AKCIOVÁ CENA

10kW Fotovoltická Elektráreň na kľúč

Menič Growatt MOD 10 KTL3-xH
JINKO SOLAR Tiger Pro 72HC 545 W, 18ks

Cena aj s montážou 9900 € vrátane DPH

Fotovoltika pre rodinné domy

Uvažujete nad fotovoltikou a chceli by ste zistiť, či je  pre vás  správnym riešením? Poradíme vám. Fotovoltické panely vyrábajú elektriku v priebehu dňa a jej výroba stúpa alebo klesá v závislosti od intenzity slnečného žiarenia.

Má vplyv na fotovoltaiku, v ktorej časti Slovenska bývam?

Fotovoltaika je vhodná pre celé územie Slovenska. Je pravda, že v nižšie položených oblastiach je väčšia intenzita slnečného žiarenia, ale v prospech severnejších aj rázovitejších oblastí Slovenska s vyššou nadmorskou výškou hrá dôležitú úlohu skutočnosť, že pri striedaní chladnejšieho počasia spolu s dostatočnou slnečnou aktivitou počas dňa je vo výsledku efekt výroby el. energie rovnaký na Orave, či Kysuciach a to aj pri zohľadnení, že v teplejších oblastiach Slovenska je slnečného svitu  viac cca o 10%.

Sklon a orientácia strechy

Pri šikmej streche vždy dodržiavame uhol strechy, pri plochých strechách je nutné dodržať dostatočný priestor medzi radmi panelov tak, aby nedochádzalo k ich vzájomnému tieneniu. Panely je najideálnejšie umiestniť na južne orientovanú stranu, nie je to však podmienka. Fotovoltické panely skvele fungujú aj na východnej, juhovýchodnej, či západne orientovanej streche. Jediným obmedzením, kde nemontujeme panely je sever.

fotovoltika panely na dome

Aká je najvhodnejšia veľkosť vlastnej elektrárne pre moju domácnosť­­?

Toto je veľmi často kladená otázka. Veľkosť vašej fotovoltaiky vám vždy navrhneme na mieru, v závislosti od ročnej  spotreby  elektrickej energie. Vždy sa snažíme násť ideálne a najlepšie cenové riešenia pre každú rodinu je to však individuálne.

Urobte krok k lacnejšej energii

Nečakajte, kým budú energie drahšie. Kontaktujte nás teraz a dajte nám možnosť ukázať vám, ako vám vieme pomôcť.

Kontaktujte nás

Zamyslite sa nad tým, kedy najčastejšie využívate el. energiu

Väčšina slovenských domácností má najväčšiu spotrebu el. energie ráno, pred odchodom do práce, či školy a následne podvečer, pri návrate domov.

I.

Teda najväčšia spotreba elektrickej energie je v čase, keď ju nespotrebovávame. V tomto prípade je ideálnym riešením virtuálna batéria. Môže ušetriť  desiatky až stovky eur ročne a rýchlejšie tak prispieva k vašej investícii v priemere cca 3 roky.

II.

Do tejto kategórie patria domácnosti, z ktorých sa pracuje na home office, mamička je na materskej dovolenke, alebo sa jedná o viacgeneračnú rodinu, kedy sú starí rodičia doma.Teda v priebehu dňa, keď svieti slnko svieti je zapnutý počítač, či televízia, perie sa, varí sa. Tento model domácnosti je najideálnejší na vrátenie vašej investície, keďže vyrobenú energiu ihneď spotrebuvávate. Ale aj v tomto prípade odporúčame  virtuálnu batériu.

virtuálna batéria

Virtuálna batéria

Na začiatok upozorním, že sa nejedná sa o fyzickú, finančne náročnejšiu batériu.

Virtuálna batéria je spôsob, kedy vyrobená a nespotrebovaná el. energia je odvádzaná do distribučnej siete. Následne ju vieme zo siete priamo spotrebovať aj večer, alebo v čase, keď nie je ideálne počasie. Ide o takzvané prebytky, ktoré napr. v lete dáme späť do siete, keďže sme ich nespotrebovali ihneď pri výrobe a následne si ich vieme za veľmi výhodných podmienok spotrebovať aj v zime. Teda dokonca aj v čase, ak máme panely na streche pokryté vrstvou snehu a nevyrábajú el. energiu.

Fyzická batéria

Táto batéria je jediným riešením, ktoré vám umožní uskladniť vašu elektrinu priamo doma bez využitia distribučnej siete. Vhodná je pre domácnosti, ktoré chcú byť čo najviac sebestačné. Nevýhodou fyzickej batérie je vyššia obstarávacia cena.

fyzická batéria

MÁm zÁujem o ponuku. ako mám pOstupovať?

Máte niekoľko možností, ako sa s nami skontaktovať:

I.

Vyplňte kontaktný formulár. Po jeho odoslaní sa vám čo najskôr ozveme späť.

II.

Aj keď je obhliadka vždy nutná, na prvotný kontakt odporúčame priložiť fotky domu, či pozemku.

III.

Telefonicky na č. 0907824596, alebo na e-mailovú adresu info@energiezoslnka.sk

máte nejaké otázky?

Zanechajte nám vaše telefónne číslo a my sa vám čo najskôr ozveme.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.