Rekuperácia

rekuperácia pre zdravú klímu v dome

Ak chcete mať čerstvý vzduch vo svojom dome bez nutnosti vetrania, môžete vyskúšať rekuperáciu. Tento systém nielenže znižuje energetickú náročnosť vášho domu a šetrí na kúrení, ale aj pozitívne ovplyvňuje vaše zdravie.

Vhodná klíma v domácnosti, ktorú zabezpečuje lokálna rekuperácia počas leta aj zimy, má prospešný vplyv na kvalitu spánku a zároveň eliminuje nežiaduce pachy v interiéri bez potreby otvárania okien.

4 dôvody prečo mať v dome rekuperáciu

odstraňuje prebytočnú vlhkosť

Vysoká vlhkosť v domácnosti spôsobuje tvorbu a šírenie plesní, ktoré môžu spôsobovať rôzne zdravotné problémy, najmä u detí. Avšak automatizovaný rekuperačný systém pomáha udržiavať vlhkosť v dome v ideálnom rozmedzí.

zbaví váš domov alergénov

Pri klasickom vetraní sa spolu s čerstvým vzduchom dostávajú do interiéru aj alergény, ako napríklad peľ. Avšak, s pokročilým filtrom v rekuperačnej jednotke, je čerstvý vzduch zbavený všetkých alergénov, a k vám sa dostáva iba čistý vzduch.

privedie čerstvý vzduch

Otváranie okien na vetranie prináša nielen prísun čerstvého vzduchu, ale aj hluk, prach a dym z vonkajšieho prostredia. Naopak, rekuperácia s filtráciou vám poskytuje 24-hodinové zabezpečenie čerstvého vzduchu bez nepríjemných vplyvov z okolia vášho domu.

ušetríte na vykurovaní

Systém rekuperácie zabezpečuje prísun čerstvého vzduchu, ktorý v zime predohrieva teplejší vzduch, ktorý je zároveň odvádzaný von. V lete funguje systém opačne, čím sa predchádza prehrievaniu interiéru. Tento efekt šetrí náklady na kúrenie a klimatizáciu vášho domu.

virtuálna batéria

Fungovanie rekuperácie vzduchu – ako to prebieha?

Fungovanie rekuperácie vzduchu je veľmi jednoduché. Vlhký a vydýchaný vzduch z vašej domácnosti je odvádzaný von cez rekuperačnú jednotku a súčasne je dovnútra privádzaný čerstvý vzduch. Tento čerstvý vzduch prechádza filtrami, kde sa zbaví nečistôt a pachov. V rekuperačnej jednotke sa zároveň podľa potreby uskutočňuje výmena tepelnej energie. V zime odovzdáva odchádzajúci vzduch svoje teplo čerstvému vzduchu, čím sa dosiahne efektívne a neustále vetranie bez tepelných strát.

MÁm zÁujem o ponuku. ako mám pOstupovať?

Máte niekoľko možností, ako sa s nami skontaktovať:

I.

Vyplňte kontaktný formulár. Po jeho odoslaní sa vám čo najskôr ozveme späť.

II.

Aj keď je obhliadka vždy nutná, na prvotný kontakt odporúčame priložiť fotky domu, či pozemku.

III.

Telefonicky na č. 0907824596, alebo na e-mailovú adresu info@energiezoslnka.sk

máte nejaké otázky?

Zanechajte nám vaše telefónne číslo a my sa vám čo najskôr ozveme.

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.